APIE TRAKŲ TRIATLONĄ

Triatlonas apjungia net 3 sporto šakas – plaukimą, važiavimą dviračiu ir bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu – į bėgimo rungtis.

Pirmosios triatlono varžybos Lietuvoje ir buvusioje SSRS (o kartu ir penktosios pasaulyje) buvo surengtos Panevėžyje 1983-iaisiais. Varžybose startavo 15 dalyvių, kuriems reikėjo nuplaukti 1,5 km, nuvažiuoti dviračiu 55 km ir nubėgti 15 km. Pirmojo triatlono prizininkais tapo Vitalijus Semčišinas, Stasys Kavaliauskas bei Algis Buivydas. 1987 m. susikūrė Lietuvos Triatlono federacija.

„Skaylink Trakų triatlonas“ 2024 metais vyks jau 12-ąjį kartą. Birželio 30 d. dalyviai galės varžytis Olimpinės, Sprinto (pusės olimpinės) ir Super sprinto distancijų individualiose varžybose bei dviejų distancijų komandinėse estafetėse.

„Skaylink Trakų triatlone“ dalyvauja daugiau kaip 400 sporto entuziastų – profesionalų ir mėgėjų. Čia jėgas išbandyti gali visi, individualiai norintys pajusti, ką reiškia įveikti visas tris skirtingas disciplinas – plaukimą, važiavimą dviračiu ir bėgimą. Stiprią komandinę dvasią ugdo estafetės rungtys Sprinto ir Super sprinto distancijose, kurioje trijų sportininkų komandos nariai įrodo, ką gali geriausia kiekvienas savo srityje: vienas iš komandos narių plaukia, antrasis – važiuoja dviračiu, trečiasis – bėga.

Distancijos:

Olimpinė distancija: 1,5 km plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas.

Sprinto distancija: 0,75 km plaukimas, 20 km važiavimas dviračiu ir 5 km bėgimas.

Super sprinto distancija: 0,2 km plaukimas, 10 km važiavimas dviračiu ir 2,5 km bėgimas.

Estafetinėje Sprinto / Super sprinto distancijoje trys komandos dalyviai pasidalina po 1 rungtį: pirmasis plaukia 0,75 km / 0,2 km, antrasis – mina dviračiu 20 km / 10 km, trečiasis bėga 5 km / 2.5 km. Kiekvienas dalyvis gali atlikti tik vieną užduotį ir dalyvauti tik vienos komandos sudėtyje.

Joana_Suslavičiūtė (65)