APIE TRAKŲ TRIATLONĄ

Triatlonas apjungia net 3 sporto šakas – plaukimą, važiavimą dviračiu ir bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu – į bėgimo.

Pirmosios triatlono varžybos Lietuvoje ir buvusioje SSRS (o kartu ir penktosios pasaulyje) buvo surengtos Panevėžyje 1983-iaisiais. Varžybose startavo 15 dalyvių, kuriems reikėjo nuplaukti 1,5 km, nuvažiuoti dviračiu 55 km ir nubėgti 15 km. Pirmojo triatlono prizininkais tapo Vitalijus Semčišinas, Stasys Kavaliauskas bei Algis Buivydas. 1987 m. susikūrė Lietuvos Triatlono federacija.

„BTT Cloud Trakų triatlonas“ 2021 metais vyks jau 9-ąjį kartą. Liepos 4 d. dalyviai galės varžytis Olimpinės, Sprinto (pusės olimpinės) ir TRI-FUN distancijų individualiose varžybose bei visų trijų distancijų komandinėse estafetėse.

„BTT Cloud Trakų triatlone“ dalyvauja daugiau kaip 400 sporto entuziastų – profesionalų ir mėgėjų. Čia jėgas išbandyti gali visi, individualiai norintys pajusti, ką reiškia įveikti visas tris skirtingas disciplinas – plaukimą, dviračio mynimą ir bėgimą. Stiprią komandinę dvasią ugdo estafetės rungtys Olimpinėje ir Sprinto distancijoje, kurioje trijų sportininkų komandos nariai įrodo, ką gali geriausia kiekvienas savo srityje: vienas iš komandos narių plaukia, antrasis – važiuoja dviračiu, trečiasis – bėga.

Distancijos:

Olimpinė distancija: 1,5 km plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas.

Sprinto distancija: 0,75 km plaukimas, 20 km važiavimas dviračiu ir 5 km bėgimas.

TRI-FUN distancija: 0,2 km plaukimas, 10 km važiavimas dviračiu ir 2,5 km bėgimas.

Estafetinėje Olimpinėje / Sprinto / TRI-FUN distancijoje trys komandos dalyviai pasidalina po 1 rungtį: pirmasis plaukia 1,5 km / 0,75 km / 0,2 km, antrasis – mina dviračiu 40 km / 20 km / 10 km, trečiasis bėga 10 km / 5 km / 2.5 km. Kiekvienas dalyvis gali atlikti tik vieną užduotį ir dalyvauti tik vienos komandos sudėtyje.

Joana_Suslavičiūtė (65)